Hürriyet Gazetesi / 07.06.2016

Kardeşlerim için dünyayı yakarım

Filiz Ahmet, kısa bir molanın ardından dizi setlerine döndü. Kanal D’nin iddialı projesi “Hayat Şarkısı”na Filiz’in ablası Nurgül rolüyle katılan oyuncu, canlandırdığı karaktere çok da uzak olmadığını söylüyor: “Bir ablam ve bir erkek kardeşim var. Biz de çok bağlıyızdır birbirimize. İkisi için de dünyayı yakarım.”

 

Devamı

Habertürk / 13.07.2014

We have known you with the series of Elveda Rumeli. What were you doing before E.R?

Filiz Ahmet : I grew up in the theatre of Skopje, which was founded by my grandfather. I have exhaled in the atmosphere of stage since I was six. I worked as an employed actress in theatre.

Devamı

Akşam Gazetesi / 10.04.2011

Yayına girdiği ilk günden beri birinciliği hiçbir dizeye kaptırmıyor 'Muhteşem Yüzyıl'. Dizide Daye Hatun'u Selma Keçik, Nigar Kalfa'yı Filiz Ahmet ve Sümbül Ağa'yı Selim Bayraktar oynuyor. 'Harem'in muhteşem üçlüsü'yle haremi, ayak oyunlarını ve kadınların neden birbirlerinin celladı olduğunu konuştuk.

Yayınlandığı günden itibaren olay yaratan 'Muhteşem Yüzyıl', reyting listelerinin hep zirvesinde. Dizi sayesinde, Osmanlı etkisi ev dekorasyonundan kitaplara, yaşamın tüm alanında kendini gösterir oldu. Dizinin önemli bir bölümü haremde geçiyor; dolayısıyla haremin üç yöneticisi Daye Hatun, Nigar Kalfa ve Sümbül Ağa da izleyicinin en merak ettiği karakterlerden...  Haremin muhteşem üçlüsünü canlandıran oyuncular Selma Keçik, Filiz Ahmet ve Selim Bayraktar, böylesine ses getiren bir projede oldukları için çok keyif aldıklarını söylüyor... 

Devamı

Vatan Gazetesi / 2013

In the scene of the abyss I didn’t use a stand in.
Filiz Ahmet, Calfa Nigar from “Muhteşem Yuzyıl” serial (Magnificent Century), in the last part of the serial jumped off a cliff and left the serial. Filiz Ahmet declared that she jumped without a stand in, and, referring to the forbidden love of the character she said „ I wouldn’t have picked flowers from somebody else’s garden, as she did.“

Devamı